Yeni Göreve Başlayacak Personel İçin Bilgi Notu

Anasayfa » Yeni Göreve Başlayacak Personel İçin Bilgi Notu

1-GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

Yeni ataması yapılan personel göreve başlamak için atamasının yapıldığı birime dilekçe ile başvuru yapar.

2-PERSONEL KİMLİK/YEMEK KARTINI NEREDEN VE NASIL ALABİLİR?

Göreve başlayan personelin bilgileri Personel Daire Başkanlığı tarafından Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına iletilir ve kimlik / yemek kartı basımı yapıldıktan sonra Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından kart sahibi personele teslim edilir.

3-PERSONEL SERVİSİ VE GÜZERGAH BİLGİLERİ İLE İLGİLİ NEREDEN BİLGİ ALINABİLİR?

Personel servisi ve güzergahları ile ilgili detaylı bilgi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığından (Araç İşletme Şube Müdürlüğü) öğrenilebilir.

4- MAAŞ İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ NE YAPMASI GEREKİR?

Göreve başlayan personelin anlaşmalı banka olan Akbank Ondokuz Mayıs Üniversitesi Şubesine Samsun Üniversitesi personeli olduğunu belirterek başvurması durumda maaş hesabı açılmaktadır (Aynı bankada daha önce açılmış olan bireysel hesabı olan personelimizin tekrar maaş hesabı açması gerekmektedir).  Açılan maaş hesabının İBAN bilgileri personel tarafından kadrosunun bulunduğu birimin mutemedine iletilmelidir.

5- KURUMSAL E-POSTA VE EBYS KULLANICI İŞLEMLERİ NASIL YAPILMALI?

Yeni göreve başlayan personelin kurumsal e-posta ve EBYS kullanıcı hesabının açılabilmesi için görev yaptığı birim tarafından EBYS üzerinden “Kullanıcı Talep Formu” doldurulmak suretiyle başvuru yapılması durumunda e-posta ve EBYS kullanıcı hesabı açılmaktadır.

6-PERSONELİN ŞAHSİ ARACI İLE KAMPÜSE KOLAY GİRİŞİNİ SAĞLAYAN STICKER NASIL ALINIR?

Personel Kimlik Kartı ve Araç Ruhsatı ile birlikte Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başvuru yapılması durumunda sticker alınabilmektedir.

7- KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞINDAN NASIL YARARLANIR?

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığına bağlı Üniversite kütüphanesinden faydalana bilmesi için   üye olmalı ve ilgili birimden  şifre alması gerekmektedir.

Öğrenci Destek Hattı